آخرین اخبار
فراتر از نفت

تلاش نفتی پاکستان به سنگ خورد

آمادگی پایانه‌های نفتی در شرایط تحریم

اموال«زنجانی» در کیش تعیین تکلیف شد

رویال داچ شل جزو با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان

چرایی عدم ورود آب به بخش عراقی هورالعظیم

واکنش عراق به خروج کارمندان نفتی آمریکا

انتصاب در ملی حفاری ایران

روزنگار نفت/۲۹اردیبهشت ماه ۱۳۴۸

فروش نفت‌مان به صفر نخواهد رسید

برگزاری جلسه پیشرفت طرح های اولویت دار صنعت پتروشیمی

انتصاب جدید در پالایش ‌وپخش

خروج نیروهای خارجی اکسون‌موبیل از عراق

کمک یک میلیارد و دویست و چهل میلیون ریالی نفت پاسارگاد به سیل زدگان

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی مروارید

انتصاب جدید در وزارت نفت

تولید نفت روسیه کاهش یافت

تلاش پژوهشگاه صنعت نفت برای تولید کاتالیست

آمادگی نفت فلات قاره برای همکاری با پژوهشگاه صنعت نفت

وزیر نفت ابلاغیه جدید زد

ونزوئلا با کمبود سوخت مواجه شد

مصرف سوخت در ایران چقدر است؟

کاردر رییس صندوق بازنشستگی نفت می شود

صادرات رسمی نفت ادامه دارد

گزارش شرکت بیمه نروژ درباره حادثه بندر فجیره

رد نگرانی‌ها از کمبود بنزین در آلمان

ایران؛ موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک

۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۲/۳کد خبر: 114490
وزیر نفت کویت در پاسخ به اینکه آیا کویت آماده است تولید نفت خود را افزایش دهد، گفت: به عنوان یک وزیر نفت ما فعلاً درباره این موضوع صحبت نمی‌کنیم و این کشور سیاست تولید اوپک را دنبال خواهد کرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،وزیر نفت کویت اعلام کرد تصمیم واشنگتن برای عدم تمدید معافیت‌ها برای واردات نفت ایران، موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک در جده خواهد بود و هر گونه تصمیم درباره تولید تنها پس از بازبینی قیمت‌ها گرفته می‌شود.

 خالد الفاضل که به توکیو سفر کرده است، به خبرنگاران گفت: مطمئن هستم که موضوع تحریم‌های آمریکا، موضوع اصلی خواهد بود که در نشست ماه مه کمیته نظارتی مشترک اوپک و غیراوپک در جده مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا اوپک پس از تصمیم روز دوشنبه آمریکا برای پایان دادن به معافیت‌ها برای تحریم‌های نفتی ایران در سیاست تولید خود بازنگری خواهد کرد، گفت: این تصمیم تنها پس از اینکه قیمت‌های نفت و تأثیر تحولات مذکور بر قیمت‌ها مورد بررسی قرار بگیرند، گرفته خواهد شد.

خالد الفاضل در ادامه افزود: کویت به عنوان یک کشور، یک عضو اوپک و یکی از مؤسسان اوپک همواره به دنبال ثبات قیمت‌های نفت در جهان در جهت منافع هر دوی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نفت بوده است.

وزیر نفت کویت در پاسخ به اینکه آیا کویت آماده است تولید نفت خود را افزایش دهد، گفت: به عنوان یک وزیر نفت ما فعلاً درباره این موضوع صحبت نمی‌کنیم و این کشور سیاست تولید اوپک را دنبال خواهد کرد.

کویت تحت توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک، حدود ۲.۷ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند. وی درباره اینکه آیا کویت ظرفیت تولید مازاد دارد، حاضر نشد توضیح دهد.

کمیته نظارتی مشترک اوپک و غیراوپک که بر توافق کاهش تولید جهانی نفت نظارت می‌کند قرار است ۱۹ ماه مه در جده عربستان سعودی دیدار کند. دیدار فوق‌العاده این گروه که قرار بود در روزهای ۱۷ و ۱۸ آوریل برگزار شود، لغو شد.

اوپک قرار است در ۲۵ ژوئن در وین برای گفت وگو درباره سیاست تولید نفت دیدار کند. این گروه به همراه هم پیمانانش متعهد شده‌اند تولیدشان را تا ژوئن ۱.۲ میلیون بشکه در روز محدود کنند. کشورهای ونزوئلا، ایران و لیبی از مشارکت در این توافق معاف شده‌اند.

 

منبع: ایسنا 

 
برچسب‌ها:اوپک
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما