آخرین اخبار
فراتر از نفت

مذاکرات همکاری سه جانبه انرژی ترکمنستان، آذربایجان و ترکیه در استانبول

هر قدر اراده کنیم نفت را صادر می‌کنیم

ازسرگیری واردات نفت سینوپک از آمریکا

مراقب دستان اختاپوسی دلالان نفتی باشید

ونزوئلا واردکننده نفت شد

چرا تنگه هرمز اهمیت دارد؟

عرضه کافی نفت در بازار وجود دارد

آریاساسول در ۲۸ فروردین ماه، ۳۱ هزار میلیارد ریال سود سال مالی ۹۷ را بین سهامداران خود تقسیم نمود

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

افزایش قیمت بنزین در کالیفرنیا

افزایش تولید نفت روسیه در سال ۲۰۱۹

ورود آمریکایی‌ها به بازار LNG چین

وزیر نفت نمایندگان مجلس را قانع کرد

اعتراض چین به آمریکا بر سر ایران

هر وقت اراده کنیم نفت را می فروشیم

از قمار بزرگ ترامپ در قبال ایران تا آشفتگی در بازار جهانی نفت

وزیر نفت به نمایندگان پاسخ می‌دهد

افزایش قیمت سبد نفتی اوپک

اطلاعیه نخستین عرضه نفت‎خام سنگین شرکت نفت

ایران؛ موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک

پتروشیمی ایران تحریم‌پذیر نیست

کاهش ۳۰ درصدی صادرات میعانات گازی

تعویق تحریم‌های نفتی ثانویه ونزوئلا

رکورد قیمت نفت شکسته شد

هند به تحریم نفتی آمریکا علیه ایران تن داد؟

صدور مجوز اکتشاف توتال در مناطق مرکزی عمان

۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۱/۲۴کد خبر: 113319
شرکت توتال و وزارت نفت و گاز سلطان نشین عمان، یک موافقتنامه اصولی برای اعطای یک مجوز اکتشاف به توتال در بلوک ۱۲ با منابع قابل توجه گازی امضا کرند.این توافق جدید پس از آنکه توتال و وزرات نفت و گاز عمان به یک نقطه عطف مهم جدید در اجرای پروژه یکپارچه گازی شان رسیدند، امضا شد که شامل توسعه منابع گاز منطقه بارق کبیر (بلوک های ۱۰ و ۱۱) و همچنین ساخت و اجرای یک مجتمع مایع سازی گاز که همچنین خدمات بانکرینگ و گاز طبیعی مایع به عنوان سوخت کشتی ها ارائه می کند، می باشد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،شرکت توتال و وزارت نفت و گاز سلطان نشین عمان، یک موافقتنامه اصولی برای اعطای یک مجوز اکتشاف به توتال در بلوک 12 با منابع قابل توجه گازی امضا کرند.

بر اساس این توافق، دو طرف بر یک مبنای جامع، یک توافق مشخصی که 100 درصد سود کار و عملیات اکتشاف بلوک 12 که در عمان مرکزی واقع شده است به توتال می دهد، را در چند ماه آینده نهایی خواهند کرد.

این توافق جدید پس از آنکه توتال و وزرات نفت و گاز عمان به یک نقطه عطف مهم جدید در اجرای پروژه یکپارچه گازی شان رسیدند، امضا شد که شامل توسعه منابع گاز منطقه بارق کبیر (بلوک های 10 و 11) و همچنین ساخت و اجرای یک مجتمع مایع سازی گاز که همچنین خدمات بانکرینگ و گاز طبیعی مایع به عنوان سوخت کشتی ها ارائه می کند، می باشد.

«پاتریک پویانه»، رئیس و مدیر عامل توتال گفت: «توتال با توجه به بیش از 80 سال حضور در عمان که عمدتا در بخش نفت می باشد، خوشحال است که فرصتی برای آوردن تجربه اش در زنجیره ارزش گاز طبیعی سلطان نشین عمان داشته باشد. پس از آنکه توافق در مورد پروژه یکپارچه گاز منطقه بارق کبیر به دست آمد، ورود به مرحله اکتشاف بلوک 12 یک فرصت اکتشافی جدید برای آشکار کردن منابع گازی بالقوه فراهم کرده و به رشد درآمد و ایجاد اشتغال در این کشور کمک می کند».

بلوک 12 در بیش از 10000 کیلومتر مربع گسترده شده و در منطقه خشکی در بخش شمالی بلوک 6 و در جنوب منطقه بارق کبیر (شامل میادین مبروک شمال شرقی و مبروک غربی) واقع شده است.

برنامه اکتشافی توتال در این بلوک شامل لرزه نگاری و حفاری به همراه حفر اولین چاه در سال 2020 می باشد.

تولید توتال در عمان در سال 2018 روزانه معادل 38000 بشکه نفت خام بود. توتال 4 درصد سهم بلوک خشکی 6 (که توسط شرکت توسعه نفت عمان اجرا می شود) را در اختیار داشته و همچنین 5.54 درصد در ال ان جی عمان و 2.04 درصد در ال ان جی قلهات در دست دارد.

*فاتیما رضایی


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما